سلام - ممنون از حضور سبز شما - این وبلاگ جهت دسترسی بهتر دوستان به نرم افزارهای مورد نیاز ساخته شده - لازم به ذکر است منبع خیلی از نوشته ها مجله اینترنتی روزانه میباشد - با تشکر&&&

۩۞۩ نرم افزار ۩۞۩
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
  ۩۞۩ نرم افزار ۩۞۩
کامپیوتر - موبایل

دوشنبه 28 اسفند‌ماه سال 1385
شبیه ساز PCSX2 و Xenon برای اجرای بازی های کنسول PS2 و XBox

 

نرم افزار PC

اجرای بازی های کنسول PS2 و XBox بر روی کامپیوتر توسط شبیه ساز های قدرتمند PCSX2 و Xenon !

یکی از پرفروش ترین کنسول های بازی های رایانه ای در طول تاریخ Play Station 2 کمپانی SONY بوده که طبق آمار منتشر شده، این کنسول تا اول سال 2007 فروش نزدیک به 120 میلیون عدد در سرتاسر دنیا را داشت که آماری فوق العاده چشمگیر است . دیگر کنسول مطرح نسل ششم بازی های رایانه ای که رقابتی سخت را با Play Station 2 از اواخر سال 2001 میلادی داشته است ،کنسول XBox کمپانی Microsoft بوده که آغاز فعالیت خود را با این کنسول قدرتمند و گرافیکی در زمان خود شروع کرد . XBox بر خلاف طی سه سال و اندی عرضه پیش از ارائه نسخه حدیدش، توانست به فروشی بیش از 25 میلیون در سرتاسر دنیا دست یابد که با در نظر گرفتن مدت زمان تنها چند ساله  عرضه این کنسول رقم بسیار خوبیست .

این دو کنسول مطرح نسل ششم بازی های رایانه ای با عرضه بازی های سیستم قدرتمند برای اجرای بای های باگرافیک، دیگر شرکت های بزرگ کنسول سازی همچون SEGA و Nintendo کنار زده و خود را به عنوان قطب نخست کنسول بازی های رایانه ای در دنیا به همگان شناساندند.

سخت افزار های به کار رفته در این دو کنسول مطرح و پرطرفدار :

Xbox Console Specifications  :

Height: 3.1'
Width: 11.8'
Depth: 7.1'
Weight: 8.8 lbs
Media Type: DVD-ROM
CPU: X86-to-RISC Intel Pentium III or Celeron 733 MHz
RAM installed: 64 MB
RAM technology: DDR SDRAM
Cache size: 128 KB
HDD Capacity: 8 GB
Video Output: NVidia Xbox GPU 256-bit 2D/3D graphics acceleration
Supported Video: NTSC S-Video Installed,Component video Installed,Composite video Installed
Max resolution (external): 1920 x 1080 pixels Graphic Effects Shadows,Fog effects,Pixel Shaders,Vertex Shaders,Texture lighting,Bilinear filtering,Trilinear filtering
Fill Rate: 4000 million pixels/sec
Audio Processor: NVidia Xbox MCP
Sound Output Mode: Stereo
Memory Card: 8mb Flash
Net: Intergrated 100mbps modem/LAN
Ports: 1 Xbox AV output Xbox AV connector Installed,4 Game controller,1 Network RJ-45 Installed

Play Station 2 Specification :

CPU: Emotion Engine 300MHz, 128-bit INT, 128-bit FP, 24KB L1, 16KB Scratch, 8KB VU0, 32KB VU1, 450 MIPS, 6.2 GFLOPS, 66M Vertices/Sec, 2.4 GB/s Internal, 1.2 GB/s Graphics, 3.2 GB/s Memory
Graphics: Sony GS 150MHz, 1.2G Texels/Sec, 32-bit Color, 4MB (48 GB/s), 1.2 GB/sec Bus
Sound: SPU2, 48 2D Voices, ADPCM, 2MB
Data: 24MB (2.6 GB/s), 16MB (81 MB/s), 4.7GB Discs, Expansion 56K Modem Ethernet

امروز قصد معرفی نرم افزار شبیه ساز این دو کنسول پرطرفدار در کامپیوتر را داریم، نرم افزارهای که سیستم شما را به کنسول این دو بازی مبدل کرده و قابلیت اجرای اکثر بازی های این دستگاه ها را می دهد.

 PCSX2 نرم افزار مبدل بسیار قدرتمندیست که با قابلیت شبیه سازی اکثر بازی های با گرافیک کنسول Play Station 2 را بر روی رایانه دارد و به آسانی می توانید با این نرم افزار یا Emulator سیستم خود را به یک PS2 با حافظه ذخیره اطلاعات و Save مراحل بیشمار همراه با گرافیک بالا مبدل سازید !

آخرین نسخه ارائه شده این نرم افزار رایگان از سوی سایت سازنده نسخه  PCSX2  v0.98 است که می توانید آن را با حجم معادل 4.1 مگابایت دانلود نماید .

Xenon نام دیگر شبیه ساز مطرحیست که امروز قصد معرفی آن را داریم که قابلیت شبیه سازی بازی های کنسول XBox را بر روی PC داراست و علاقمندان به بازی های ایکس باکس به آسانی با قرار دادن دیسک مربوطه به بازی ها درون سیستم آن را با قابلیت های نامحدود رایانه اجرا و بازی خواهند کرد .

آخرین نسخه ارائه شده این نرم افزار رایگان و شبیه ساز قدرتمند Xenon 1.0 است آن را می توانید با حجمی معادل 1 مگابایت از این لینک دانلود نمایید .

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی های ایکس باکس توسط این شبیه ساز می بایستی حداقل افل CPU 2 گیگا هرتزی یا بالاتر و RAM یک گیگابایتی و Video Card Geforce یا Radeon 9200 Pro یا بالاتر داشته باشد .


عناوین آخرین یادداشت ها

خوش آمدید
آرشیو
موضوع بندی


اخبار ویژه سیما (20:30)