سلام - ممنون از حضور سبز شما - این وبلاگ جهت دسترسی بهتر دوستان به نرم افزارهای مورد نیاز ساخته شده - لازم به ذکر است منبع خیلی از نوشته ها مجله اینترنتی روزانه میباشد - با تشکر&&&

۩۞۩ نرم افزار ۩۞۩
X
تبلیغات
رایتل
  ۩۞۩ نرم افزار ۩۞۩
کامپیوتر - موبایل

شنبه 28 اردیبهشت‌ماه سال 1387
مترجم صوتی پارسیا نسخه 1

 

مترجم صوتی پارسیا نسخه 1

یادگیری زبانهای خارجی یکی از نیازهای بشر برای ارتباط با دنیاست. بدیهی است که گفتار ساده ترین و بهترین راه این ارتباط می باشد اما داشتن ارتباط گفتاری بین افراد مختلف مستلزم آشنایی طرفین به یک زبان مشترک که خود لازمه صرف زمان زیادی جهت یادگیری زبان‌های رایج است. راه ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر استفاده از یک �مترجم گفتار به گفتار� است. شرکت عصر گویش پرداز، برای راحتی ارتباط پارس زبانان، برای اولین بار مترجم گفتار به گفتار فارسی را طراحی و پیاده‌سازی نموده است. به کمک این نرم افزار افراد می توانند بدون دانستن زبان خارجی نیازهای ابتدایی خود را برآورده سازند. برای مثال برای پرسیدن ساعت صبحانه، مراکز خرید، یک رستوران خوب یا قیمت لباس می‌توان به زبان فارسی صحبت کرد و رایانه بعد از درک کلمه، معادل آن در زبان مقصد را بیان می نماید.
پارسیا اولین نرم افزار مترجم صوتی گفتار به گفتار در زبان فارسی است که جملات و عبارات بیان شده توسط کاربر را مستقیماً به گفتار معادل در زبان‌های انگلیسی و عربی ترجمه نموده و بیان می‌کند. این نرم‌افزار برای راحتی ارتباط فارسی زبانان در مسافرت‌ها و سایر جاها با افرادی که زبان آنها انگلیسی و یا عربی است، بسیار مناسب می‌باشد. هسته اصلی پارسیا یک سیستم تشخیص خودکار گفتار فارسی می‌باشد که گفتار کاربر را پردازش کرده و آنرا تشخیص می‌دهد، سپس گفتار تشخیص داده شده به معادل خود در زبان مقصد بیان می‌شود. در نسخه جاری پارسیا، جملات و عبارات رایج در مکالمات روزمره افراد، در شش دسته گروه‌بندی شده‌اند و کاربر می‌تواند با انتخاب گروهها، جملات مربوطه را بیان نماید تا به زبان مورد نظر ترجمه شود. علاوه بر تنظیمات مربوط به صدای ورودی میکروفون و صدای پخش شده خروجی، یک فرهنگ لغت فارسی-انگلیسی نیز در این نرم‌افزار گنجانده شده است تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.
برخی از مشخصه‌های پارسیا نسخه 1.0 بصورت زیر است:
* ترجمه جملات به صورت گفتار به گفتار
* ترجمه به زبان‌های انگلیسی و عربی
* ترجمه سریع، دقیق و آسان
* شامل عبارات رایج مکالمات روزمره
* مجهز به لغت‌نامه
* استفاده آسان از نرم افزار
* همراه با میکروفون ویژه عصرگویش‌پرداز
* قابل استفاده روی کامپیوترهای شخصی و ریزکامپیوترها (موبایل‌ها و PDAها)


عناوین آخرین یادداشت ها

خوش آمدید
آرشیو
موضوع بندی


اخبار ویژه سیما (20:30)