سلام - ممنون از حضور سبز شما - این وبلاگ جهت دسترسی بهتر دوستان به نرم افزارهای مورد نیاز ساخته شده - لازم به ذکر است منبع خیلی از نوشته ها مجله اینترنتی روزانه میباشد - با تشکر&&&

۩۞۩ نرم افزار ۩۞۩
X
تبلیغات
رایتل
  ۩۞۩ نرم افزار ۩۞۩
کامپیوتر - موبایل

پنج‌شنبه 3 خرداد‌ماه سال 1386
تبدیل عکس به متن تایپ شده فارسی با Readiris pro 11 Me

 

نرم افزار PC

تبدیل عکس به متن تایپ شده فارسی با


 
Readiris pro 11 Me

 

OCR چیست؟ فرض کنید که ما متنی را روی کاغذ داریم و می‌خواهیم آن را وارد رایانه کنیم. اولین روشی که به ذهن می‌رسد این است که متن را به تایپیست بدهیم تا با کامپیوتر تایپ کند. اما آیا می‌شود عین همان متن را وارد رایانه بکنیم تا نیازی به تایپ نباشد؟ البته دستگاه �اسکنر� می‌تواند تصویری از آن متن را وارد رایانه کند، تا اینجا بخشی از مشکل ما حل شده است. اما رایانه که نه عقلی دارد و نه �زبان� می‌فهمد، نمی‌تواند حروف و کلمات را از هم تشخیص دهد. مثلاً اگر از کامپیوتر بخواهیم به ما بگوید که در متن اسکن‌شده کلمه �علی� چند بار آمده است، بی‌آنکه شرمنده شود، می‌گوید نمی‌توانم تشخیص بدهم! در واقع این �تصویر دیجیتال‌شده� باید به �تصویر قابل پردازش� تبدیل شود. موضوع اصلی OCR همین است. OCR سرنام اصطلاحی است که صورت کامل آن در واژه‌نامه‌های انگلیسی به دو صورت آمده است:
1. Optical Character Recognition
2. Optical Character Reader

نرم افزار Readiris یکی از قویترین نرم افزارهای OCR است، این نرم افزار معمولاً به صورت رایگان بر روی دستگاه های اسکنر ارائه میشود ، تاکنون در سراسر جهان بیش از 10 میلیون نسخه از این نرم افزار به فروش رفته است، نسخه جدید این نرم افزار که مخصوص کشور های خاور میانه عرضه شده است علاوه بر زبان های لاتین از زبان های عربی ، فارسی ، اردو و ... نیز پشتیبانی میکند و شما میتوانید با اسکن کردن صفحات کتاب ها و مجلات مورد نظرتون آن ها را به متن تبدیل کنید.

راهنمایی هایی برای بهره مندی بهتر از این نرم افزار
- پس از نصب ، اسکنر خود را در نرم افزار تنظیم کنید و عملیات اسکن کردن متون را توسط همین نرم افزار انجام دهید.
- برخی از فونت های غیر استاندارد فارسی با شکل های پیچیده هندسی ممکن است توسط این نرم افزار قابل شناسایی نباشند.
- این نرم افزار بهترین انتخاب برای پرداخت نکردن بهای بالا نرم افزارهای OCR تولید داخل کشور است، و البته ممکن است در برخی موارد دارای نقص هایی باشد که این گونه نقص ها در نرم افزارهای ایرانی نیز کاملاً مشاهده میشود. (قیمت نرم افزار 597,99 دلار آمریکا)

لینکهای دانلود
http://rapidshare. com/files/ 32958685/ Readiris. pro.11.Me. part1.rar
http://rapidshare. com/files/ 32970377/ Readiris. pro.11.Me. part2.rar

لینک دانلود غیرمستقیم و از سایت رپیدشر می باشد. برای آشنایی با نحوه دانلود از سایت رپیدشر (Rapidshare) اینجا را کلیک کنید

 


عناوین آخرین یادداشت ها

خوش آمدید
آرشیو
موضوع بندی


اخبار ویژه سیما (20:30)